Terug

Terugblik Vrijwilligerswerk vernieuwen. Verslag ALV 2021.

Dorpswerk beleefde een primeur met haar eerste digitale uitzending op locatie.

Het sfeervolle Sociaal Cultureel Centrum Pancratius in Oosterblokker, een middeleeuwse kerk in gebruik als gemeenschapscentrum, bood op 11 mei genoeg ruimte voor een livestream van de Algemene Ledenvergadering en themabijeenkomst Vrijwilligerswerk Vernieuwen.

 

Goede opkomst

Met 35 deelnemers via Zoom is deze ledenvergadering goed bezocht.

Voorzitter Nico Bijman sprak de hoop en wens uit dat we elkaar vanaf september ook weer fysiek kunnen ontmoeten.  Door corona is het digitaal samenkomen versneld ingevoerd. Gelet op de goede belangstelling voor al onze online bijeenkomsten (ook de vragenuren) in het afgelopen jaar, kunnen we zeggen: Online is een blijvertje.

Lees ook: Tips voor online samenkomen.

 

Verslag ALV 2021  

Het verslag van de ALV, open de pdf HIER.

 

Vrijwilligerswerk vernieuwen   

Het bestuur van Stichting Beheer Cultureel Centrum Pancratius durfde de uitdaging aan om een knelpunt met ons te delen: "Hoe vinden wij nieuwe vrijwilligers voor bestuur en beheer in ons centrum?"

Tips kwamen van spreker Anja Slendebroek en van de deelnemers via de chat. Vertel wat vrijwilligers bij jouw dorpshuis of cultureel centrum kunnen halen. Doe het hele jaar door aan werven.  Laat huidige vrijwilligers aan het woord op je website, in de dorpskrant en op je sociale media.

Op 11 mei werd ook een filmpje over Dorpsraad Middelie gelanceerd. Deze dorpsraad dreigde op te houden te bestaan. Nieuwe leden traden aan, ook jonge mensen die een flinke draai aan het online actief zijn geven.

Dorpsraad-Middelie-youtube

 

Presentaties en tips

De presentatie van Anja Slendebroek en andere tips staan hier, pagina: Vrijwillige Inzet.

 

Cultureel Centrum Pancratius opnamestudio  

Dorpswerk is blij dat we voor deze digitale vergadering terecht konden bij een onze leden. Er is uiteraard huur betaald voor gebruik van de kerkzaal. Bestuur van Pancratius: hartelijk dank voor jullie gastvrijheid!

Tip: heeft uw dorpshuis of cultureel centrum een grote zaal, een bijzondere hal of andere aantrekkelijke ruimte? Biedt uw accommodatie aan als opnamestudio.

Sociaal Cultureel Centrum Pancratius is al heel veel jaren lid van onze vereniging.

 

Sfeerimpressie

afbeelding-logo-CCP   Buitenaanzicht_CCP_oosterblokker_1

 

CCP-houten-plafond ALV-Dorpswerk3-Pancratius

 

ALV-Dorpswerk5-Pancratius ALV-Dorpswerk4-Pancratius

 

ALV-Dorpswerk9-Pancratius ALV-Dorpswerk-in-CCP-Techniek-voor-livestream

Copyright afbeeldingen 1 t/m 3: CCP.nu

Overige afbeeldingen: Yvonne Jonkman, Dorpswerk Noord-Holland

 

Artikel geplaatst op 17 mei 2021.

 

Dorpswerk NH op Facebook  Dorpswerk NH Twitter  Dorpswerk NH Youtube